Українська
 • Українська
 • Polski
Адрес
м. Ужгород, вул. Минайська, 54
Українська
 • Українська
 • Polski

Неврологія

Здорова нервова система – одна з найважливіших умов для нормального функціонування організму. Неврологія це наука, яка займається вивченням її будови, функцій, впливу на інші органи. Вона пов’язана з багатьма дисциплінами в медицині, оскільки нервовими закінченнями пронизане все людське тіло, тому порушення функцій організму може бути викликане різними причинами. Задача невропатолога – знайти першопричину й призначити коректне лікування.

 

Неврологічні захворювання – одна з найпоширеніших категорій захворювань у світі. Вони можуть розвиватися навіть в утробі й посилюватися по мірі впливу несприятливих факторів: вплив зовнішнього середовища, важкі умови праці, шкідливі звички, малорухливий спосіб життя, травми, стреси, розумове та фізичне перевантаження. Нервова система реагує на всі ці обставини й у міру власних можливостей намагається компенсувати їх негативний вплив. Але можливості організму не безмежні.

 

Симптоматика, яка вказує на розвиток неврологічного захворювання, має величезний спектр, але типові скарги зводяться до наступних пунктів:

 

 • головний біль та мігрені – найбільш розповсюджена причина звернення до невролога;
 • запаморочення, шум у вухах, порушення сну;
 • швидка втомлюваність та загальна слабкість;
 • оніміння кінцівок і різних ділянок тіла;
 • тремор різних частин тіла, судоми, непритомність;
 • порушення сприйняття (ілюзії, зорові, слухові, тактильні та нюхові галюцинації);
 • дезорієнтація у просторі та розлад координації рухів;
 • порушення уваги та пам’яті;
 • підвищена тривожність, нав’язливі думки, роздратованість, запальність, байдуже до всього ставлення.

 

Усе це серйозні симптоми, які можуть вказувати й на інші захворювання. Але в будь-якому разі вони негативно впливають на якість життя та потребують професійної допомоги.

 

Як проводяться консультації у лікаря-невролога?

 

Консультація невролога в Ужгороді проходить в кілька етапів. Спочатку фахівець розпитує про симптоми та намагається визначити причину їх появи. Потім лікар переходить до огляду: перевіряє загальний стан пацієнта, аналізує рухову активність, оглядає на предмет асиметрії, тремору, перевіряє функціональний стан нервів, рефлексів, а також чутливість до різних подразників, при потребі призначає додаткові обстеження. Після первинної консультації не завжди вдається визначити точний діагноз, тому фахівці звертаються до сучасних методів діагностики.

 

Методи діагностики в неврології:

 

 • магнітно-резонансна томографія (МРТ) – дозволяє оцінити стан м’яких тканин та нервових волокон без рентгенівського опромінення;
 • комп’ютерна томографія (КТ) – допомагає провести аналіз органів та інших тканин на предмет розвитку патологічних змін в організмі;
 • рентгенографія – досліджує стан скелету та опорно-рухливого апарату;
 • ультразвукове дослідження (УЗД) – у режимі реального часу дозволяє отримати дані про стан судинної системи;
 • комп’ютерна електроенцефалографія (ЕЕГ) – метод, який реєструє біоелектричну активність мозку. Дозволяє простежити за характером і тривалістю захворювань головного мозку, виявити осередок ураження або патологію;
 • реоенцефалографія (РЕГ) – досліджує стан кровообігу та тонусу судин головного мозку;
 • електронейроміографія (ЕНМГ) – дослідження функціонального стану м’язів і периферичних нервів. Допомагає виявити причини болю, спазмів і слабкості в тілі;
 • лабораторні дослідження – цей метод використовують для того, щоб отримати повну картину захворювання, підтвердити або виключити діагноз, а також проконтролювати ефективність лікування.

 

 Будь-якого виду обстеження можна зробити у Медичному Центрі ВероМед за помірними цінами.

Захворювання, які лікує невролог:

 1. Біль голови різного походження (мігрень, біль голови напруження, на фоні остеохондрозу шийного відділу хребта, психогенного генезу і т.д).
 2. Шум в голові, головокружіння, хиткість при хотьбі, паморочення.
 3. Дегенеративне захворювання хребта (остеохондроз) та його прояви (радикуліти)
 4. Полінейропатії різного генезу (діабетичні, судинні)
 5. Тривога та її соматоформні прояви (затерпання в тілі, порушення сну, серцебиття та коливання артеріального тиску, посмикування м’язів)
 6. Наслідки перенесених інсультів та травм нервової системи.
 7. Тунельні синдроми периферичних нервів.
 8. Ураження периферичної нервової системи.

 

 

Лікування неврологічних захворювань

 

Рання діагностика має важливе значення, особливо під час лікування неврологічних захворювань. Вона дозволяє пригальмувати розповсюдження масштабних уражень. В неврології однією з головних умов ефективного лікування вважається дотримання всіх лікарських рекомендацій протягом тривалого часу. Препарати призначаються комплексно й нерідко потребують лабораторного контролю.

 

Процес лікування потребує лікарського спостереження за динамікою процесу. Величезне значення приділяється реабілітаційним програмам. Обмежені функції роботи окремих органів і кінцівок викликають істотний дискомфорт і позначаються на якості життя пацієнтів. Тому не потрібно нехтувати відновлювальною медициною, яка відповідає за підбір різних апаратних методик та оптимальних фізичних вправ.

 

Профілактика – найкращий спосіб уникнути розвитку неврологічних захворювань. Якщо ви знаєте про свою спадковість, тоді вам необхідно дотримуватися здорового способу життя, режиму харчування та сну, навчитися справлятися зі стресовими ситуаціями та обов’язково спостерігатися у фахівця.

 

Ужгород неврологія

 

Приватна клініка ВероМед в Ужгороді допоможе справитися з будь-якою хворобою. Спеціалісти клініки завжди слідують новітнім технологіям та використовують їх на практиці. Не терпіть біль – зверніться на консультацію до лікаря. 

Ціни
Послуга
Ціна
Прийом
Консультація невролога первинна
400 грн
Календарь
Консультація невролога повторна
350 грн
Календарь